Cholesterol

  • Typy cholesterolu a jejich hodnotyKdyž se mluví o cholesterolu, většina lidí si hned myslí, že cholesterol je problém. Ve skutečnosti však existuje kromě "špatného" cholesterolu také cholesterol "dobrý".
  • LDLlow density lipoproteinsZkratkou LDL se označuje onen špatný cholesterol. Jeho hodnoty jsou takové, které jsou pod normálními hodnotami(viz. sekce hodnoty).
  • HDLhigh density lipoproteinsZkratkou HDL se označuje ten dobrý cholesterol. Jeho hodnoty jsou takové, které přesahují hraniční hodnotu(viz. sekce hodnoty).

Tabulka hodnot cholesterolu

  • Tabulka hodnot cholesteroluTabulka s hodnotami cholesteroluJaké hodnoty pro vás znamenají pocit bezpečí a jaké by vás naopak měly znervóznět a minimálně dovézt k zamyšlení, zda nenavštívit svého lékaře? Ačkoliv záleží na věku a dalších faktorech, pokud je hodnota LDL nad 3,4 nebo hodnota HDL pod 1,2, jde o špatné hodnoty a vy byste měli požádat svého lékaře o rady, jak se pokusit o snížení cholesterolu přírodní cestou. Případně by vám měl váš lékař předepsat nějaké léky a doporčit, jak se s těmito hodnotami chovat ke svému tělu.