Cholesterol

  • Typy cholesterolu a jejich hodnotyKdyž se mluví o cholesterolu, většina lidí si hned myslí, že cholesterol je problém. Ve skutečnosti však existuje kromě "špatného" cholesterolu také cholesterol "dobrý".
  • LDLlow density lipoproteinsZkratkou LDL se označuje onen špatný cholesterol. Jeho hodnoty jsou takové, které jsou pod normálními hodnotami(viz. sekce hodnoty).
  • HDLhigh density lipoproteinsZkratkou HDL se označuje ten dobrý cholesterol. Jeho hodnoty jsou takové, které přesahují hraniční hodnotu(viz. sekce hodnoty).

Jak snížit cholesterol přírodní cestou

  • Jak snížit hodnoty cholesterolu přírodní cestouJak snížit hodnoty cholesterolu přírodní cestou.Máte vysokou hladinu cholesterolu v krvi? Rozhodli jste se s vaším stavem něco udělat? Cholesterol můžete snížit přírodní cestou. Jaké máte možnosti? V prvé řadě to je omezení příjmu špatného druhu potravin a tedy omezení příjmu cholesterolu pod hranici 300 mg za den a v druhé řadě zlepšení jídelníčku. Jídelníček můžete vylepšit tím, že do něj zařadíte tolik vychvalované ryby a rýži. V pořádku je také červené víno, pokud je v rozumné míře.